Завдання для групи 22

Організація самостійних занять з баскетболу

Організація самостійних занять фізичними вправами сприяє підвищенню рухової активності, раціональному проведенню дозвілля та, як наслідок, удосконаленню й закріпленню навчального матеріалу з фізичної культури; вихованню потреби в систематичних заняттях фізичною культурою, позитивно впливає на здоров'я, фізичний розвиток, рухову підготовленість учнів. Першим кроком до самостійних занять фізичними вправами, практичним привчанням до них є домашні завдання. Спрямованість завдань може бути різною: виховання фізичних якостей, засвоєння техніки рухів, теоретична підготовка та формування прикладних навичок. Аби вміти грати в баскетбол, необхідно володіти його базовими прийомами, що досягається не тільки їх вивченням і закріпленням на уроках фізичної культури, а й під час різноманітних форм самостійної роботи. Вправи для самостійних занять під­бирають відповідно до програмного матеріалу, що вивчають в цей період на уроках. Вони мають бути доступними для виконання в домашніх умовах. Найкориснішими завдання будуть, якщо їх ускладнювати поступово. Самостійні заняття викликатимуть інтерес у кожного, якщо вони складені диференційовано. Учні мають знати свої початкові результати, уміти їх аналізувати й оцінювати «зрушення», робити правильні висновки. Наступний етап – це робота з батьками, їх треба зробити своїми помічниками. На батьківських зборах, в особистих бесідах варто обговорити такі питання як режим дня, ранкова гімнастика, щоденне загартовування, домашні завдання з фізкультури, руховий режим підлітка тощо. Батьків треба закликати допомогти дітям обладнати у дворі будинку найпростіший спортмайданчик, у тому числі й баскетбольні щити, де учні зможуть відпрацьовувати вивчені елементи баскетболу, грати в малий баскетбол 3 х 3 і т.д.

Ловіння  і передача м’яча однією рукою від плеча

Ловіння м'яча

Ловіння м'яча - прийом, за допомогою якого гравець може впевнено опанувати м'ячем і зробити з ним подальші атакуючі дії.


При ловінні двома руками, коли м'яч наближається до гравця на рівні грудей або голови, то слід витягнути руки назустріч м'ячу, ненапруженими пальцями і китицями утворюючи якби воронку, розміром трохи більшу, ніж обхват м'яча. У момент зіткнення з м'ячем потрібно обхопити його пальцями (не долонями), зближуючи кисті, а руки зігнути в ліктьових суглобах, підтягуючи до грудей.
При ловінні  високолетячого м'яча, гравець повинен вистрибнути з винесенням рук вгору. Кисті рук розгортаються назустріч м'ячу. У момент торкання м'яча пальців, кисті повертаються всередину і обхоплюють м'яч. Потім руки згинаються в ліктьових суглобах, і м'яч притягається до тулуба. Після приземлення гравець зберігає основну стійку нападаючого з м'ячем.


Передача м'яча однією рукою від плеча - найбільш поширений спосіб передачі на близьку відстань. Під час його виконання стій так само, як під час передачі м'яча обома руками від грудей. Тільки трохи повернися у бік тієї руки, якою будеш передавати м'яч: якщо правою - то праворуч, якщо лівою - ліворуч. М'яч тримай правою, зігнутою у лікті, рукою на висоті грудей. Лівою рукою підтримуй м'яч. Під час передачі м'яча ліва рука, провівши м'яч, відтягується. М'яч посилай у потрібний бік рухом кисті та пальців витягнутої правої руки.

 

Вправи для навчання:

1. У парах на місці на відстані 2-3 м у момент ловіння м’яча крок ногою, стоячи позаду. Передача м’яча з наступним кроком.

2. Те саме, але зі зміною місця гравцем після передачі.

3. Ловіння і передача м’яча у русі кроком.

4. Те саме, але під час бігу у повільному і середньому темпі.

 

Заключна частина.

Привести організм у стан відносного покою. 


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

завдання з фізичної культури

Завдання для груп 28, 29